0Item(s)
0 Vare Vis kurv

Din indkøbskurv er tom.

Baby Circle er medlem af 1% for the Planet

Product was successfully added to your shopping cart.
Bundgaard prewalker II velcro - Old rose

Bundgaard prewalker II velcro - Old rose

Udsolgt

499,00 DKK
Reward Points Policy Optjen 24 karmapoint (24,00 DKK) når du køber dette produkt.
  • Fragt 35,- | Fri fragt fra 499,- | 1-2 hverdage
  • Prismatch

Lækker old rose prewalker babysko fra Bundgaard til barnet, der så småt er begyndt at øve sig på at gå. Hvis barnet kan rejse sig op ad ting, stå selv eller måske tage et par skridt med mor eller far i hånden, kan det hjælpe at have en Prewalker på. Den er blød og rigtig fleksibel, med plads til at tæerne kan bevæge sig og finde fodfæste.

Prewalker skoene er beregnet til indendørs brug og håndlavede i blødt skind, der sidder godt til på foden og giver god støtte omkring anklen så barnet får gode betingelser for at udforske de første skridt.

Pasform: Bred for naturlig udvikling af foden, men med gode justeringsmuligheder og et smalt slug samt hælkappe for perfekt pasform til både smallere og bredere fødder.

Anbefalet voksetillæg: 10-12 mm.

Vejl. indvendige mål:

  • Str. 19: 12,2 cm
  • Str. 20: 12,6 cm
  • Str. 21: 13,2 cm
  • Str. 22: 13,7 cm
  • Str. 23: 14,4 cm

Pleje af Bundgaard prewalker II

Det er en god ide altid at imprægnere sko inden brug, for at undgå at snavs, fedt og væske trænger ind i læderet.

Læder er et naturmateriale og hvert produkt er unikt. Efter noget tid kan læderet godt se lidt tørt eller træt ud, og trænge til lidt pleje. Start med at tørre skoen/sandalen af med en hårdt opvredet fugtig klud, og lad skoen tørre.

Brug herefter skocreme eller læderfedt. Når produktet er tørret helt ind, kan skoen/sandalen med fordel imprægneres igen.

Materiale: Læder